W sobotę, 8 kwietnia otworzyliśmy drzwi a także zaprezentowaliśmy ofertę naszej szkoły dzieciom z braniewskich przedszkoli oraz ich rodzicom.

W wejściu naszych małych i dużych gości witali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji, którą przedstawiły: pani Ewa Siejk - dyrektor oraz pani Agnieszka Kilijanek - wicedyrektor szkoły, przyszła kolej na zwiedzanie budynku. Goście mogli zobaczyć m.in. zajęcia drużyny zuchowej i przy okazji poczęstować się zdrowymi szaszłykami oraz kanapkami, wziąć udział w rozgrywkach warcabowych i szachowych, ujrzeć sztukę składania papieru-ORIGAMI, a także oglądać pokaz gimnastyczny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w gabinecie terapii polisensorycznej. Oprócz sal lekcyjnych i korytarzy edukacji wczesnoszkolnej nasi goście odwiedzili: czytelnię, Salę Tradycji, szatnię, stołówkę, świetlicę szkolną, klasopracownię komputerową oraz gabinety psychologa, pedagoga i logopedy. Na zakończenie goście mieli okazję ujrzeć salę gimnastyczną oraz trwające w niej międzyszkolne eliminacje 1 Powiatowych Połowów Talentów.

Mamy nadzieję, że się wszystkim przedszkolakom i rodzicom spodobała się nasza placówka. Do zobaczenia we wrześniu 2017 roku!

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Zajączkowska

Równolegle w ramach dni otwartych szóstka uczniów z klasy 3A uczestniczyła w zajęciach plastycznych. Zajęcia poprowadzone były przez nauczycielkę plastyki - panią Barbarę Orpik. W ramach dwugodzinnych zajęć wykonali wielkanocne drzewo, poznając sposoby uzyskania zróżnicowanej faktury i palmy wielkanocne.

Na zdjęciu widać sześciu uczniów na tle wykonanej palmy wielkanocnej

Tekst i zdjęcie: Barbara Orpik

Podczas zajęć otwartych uczniowie uczyli się również trudnej techniki origami wykonując wielkanocnego zajączka oraz kostkę do gry. W czasie zajęć ćwiczyliśmy nie tylko umiejętność składania kartki papieru, ale także cierpliwość, precyzję, koncentrację uwagi oraz motorykę małą.

Zajęcia Origami odbywają się w naszej szkole od września. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach doskonaląc swoje umiejętności m.in. sprawność manualną, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności społeczne. Prace wykonane przez uczniów podczas zajęć origami zaprezentowane były na korytarzu szkolnym oraz w sali lekcyjnej. Origami to zajęcia kreatywne, którym zawsze towarzyszy radość.

Tekst i zdjęcia: Joanna Głuchowska

Wizytówka koła akrobatycznego podczas dni otwartych szkoły. Szkolne gimnastyczki w akcjach akrobatycznych wzbudziły wiele emocji i duży zachwyt. Potrafiły doskonale pokazać swoje umiejętności.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Siedlik