Dnia 12 czerwca 2017 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbył się 4. Powiatowy Festiwal Przedszkolny "Z piosenką w plecaku". Wzięło w nim udział 200 przedszkolaków ze szkół i przedszkoli terenu powiatu braniewskiego.

Występy dzieci oceniało trzy osobowe jury w składzie Pani Danuta Kawiecka, Pani Katarzyna Keller–Gierko oraz Pan Adam Kusiński. Poziom festiwalu był bardzo wyrównany, ale ostatecznie przyznano następujące miejsca:

kategoria 6-7 latki:

1. miejsce: solistka Marta Sobolewska z Przedszkola miejskiego nr 2 (pod kierunkiem Pani Agnieszki Popek);
  2. miejsce: grupa "Sówki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie (pod kierunkiem Pani Anny Fiedorowicz);
  3. miejsce: zespół 6-7 latków z Przedszkola Niepublicznego Kubuś Puchatek (pod kierunkiem Pani Anny Abucewicz).

kategoria 4-5 latki:

1. miejsce: zespół "Pszczółki" z Przedszkola "Stokrotka" (pod kierunkiem Pani Mai Chelińskiej);
  2. miejsce: grupa "Misie" z Przedszkola Miejskiego nr 4 (pod kierunkiem Pani Anny Werbowy);
  3. miejsce: grupa "Stokrotki" z Przedszkola Miejskiego nr 2 (pod kierunkiem Pani Agnieszki Ulickiej).

kategoria taniec grupowy:

1. miejsce: grupa "Sówki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie (pod kierunkiem Pani Anny Fiedorowicz);
  2. miejsce: grupa "Pszczółki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie (pod kierunkiem Pani Ewy Cytrowskiej).

Jury przyznało również wyróżnienia:

• solistce Julii Lewandowskiej z Przedszkola Niepublicznego „Kubuś Puchatek”;
  • grupie 0”B” ze Szkoły Podstawowej nr 3;
  • grupie 4-5 latki z Przedszkola Niepublicznego „Kubuś Puchatek”;
  • grupie „Sowy” z Przedszkola Miejskiego nr 4;
  • duetowi Kai Biedulewicz oraz Jystynce Gryczon z Grupy "Pszczółki", ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Impreza była współfinansowana ze środków Powiatu Braniewskiego w ramach zadania w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w festiwalu i zapraszamy na kolejne edycje.

Tekst i zdjęcia: Anna Fiedorowicz