20 września w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu nie zbrakło wspaniałej i twórczej zabawy oraz uśmiechów na twarzach. "Smerfy" w ciągu dnia odkrywały świat kolorów poprzez zabawy i eksperymenty. W wolnym czasie wesoło tańczyły przy "Smerfnych hitach"
Jak na "Smerfy" przystało - wykazały się wspaniałą wiedzą rozwiązując zagadki i quizy związane z bajką pt. "Smerfy".
W tym dniu naszą grupę odwiedziła Wiceburmistrz Pani Anna Kapusta oraz Dyrektor CUW - Pani Agnieszka Nawrot-Kopycińska, które w imieniu Pana Burmistrza Tomasza Sielickiego złożyły przedszkolakom serdeczne życzenia i wręczyły upominki 
Tekst i zdj.: p. Ewa Cytrowska
Czuj!
Czy świeczka będzie się paliła pod szklanką? Jak zrobić pachnącego slima? W jaki sposób balon sam się napompuje?...Na te i wiele innych pytań zuchy poznają odpowiedzi w tym roku zuchowym. A jeśli dodać rozwijanie umiejętności pracy w grupie, zdobywanie sprawności i dobrą zabawę - szykuje się fantastyczna przygoda!!!
Nie trać czasu!!! Już dziś zapisz dziecko do gromady zuchowej. Jedna z nich działa bardzo blisko w Szkole Podstawowej Nr 3 w Braniewie. Czekamy w każdy czwartek 16:30 - 17:30, w sali 229.
Opiekunem gromady jest dh hm. Anna Karolina Fiedorowicz
W czasie wielkiego Finału akcji Sprzątanie Świata (16-18.09.2022) sprzątać mógł każdy komu bliska jest troska o Matkę Ziemię. Posprzątać Polskę pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze” ruszyły dzieci, młodzież, przedszkolaki, nauczyciele, pracownicy i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Braniewie. Była to 29 edycja tej akcji i kolejny raz pokazała jak ważne jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zagrożeń dla naszej planety. Oto kilka ujęć z tego wydarzenia...
"Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków."
Arnold Bennett
Międzynarodowy Dzień Kropki jest okazją do poszukiwania w sobie talentów, czasem takich, których my sami nie uznalibyśmy za talent. Wszak nie ma dziecka bez talentu - trzeba tylko pomóc mu go odkryć i pielęgnować. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1B, którzy poznali historię małej Vashti z filmu "The Dot". Szybko okazało się, że dzieciaki mają wiele ciekawych uzdolnień i nawet najbardziej sceptyczni znaleźli coś u siebie. Dzieci zgodziły się, że teraz trzeba je doskonalić, a doskonałym miejscem do tego może być szkoła. A nasza na pewno temu sprzyja...
Tekst i zdj.: p. Anna Fiedorowicz
57 lat temu, 13 września 1965 roku o godzinie 9.00 w braniewskiej Trójce rozległ się pierwszy i długo oczekiwany dzwonek. Tego dnia plac przed szkołą zapełnił się dziećmi, a nowo mianowany dyrektor p.Stefan Wiśniewski uroczyście rozpoczął nowy rok szkolny.
A tak rozpoczęcie roku szkolnego 1965/1966 wspomina absolwent Trójki - p. Zygmunt Koczan: "Na rozpoczęcie roku zaprowadziła mnie i moje młodsze rodzeństwo najstarsza siostra. Wszyscy byliśmy ubrani w uszyte przez Mamę granatowe fartuszki z odpinanymi kołnierzykami. Po uroczystościach związanych z otwarciem szkoły i rozpoczęciem nowego roku szkolnego otrzymałem od swojej nowej wychowawczyni pani Stanisławy Jaśkiewicz tarczę z napisem: Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie. Pamiętam, że nowo wybudowany budynek wzbudzał ogromny zachwyt nie tylko u uczniów. Był duży i przestronny z mnóstwem okien. W pomieszczeniach unosił się jeszcze zapach farby. Duże wrażenie robiła na mnie sala gimnastyczna. To był dzień pełen wrażeń...”.
Na zdjęciu grono pedagogiczne, rok 1965.
Tekst: p. Justyna Marzjan