NASI NAJMŁODSI UCZNIOWIE ZAJĘLI II MIEJSCE
W HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
14 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 6 odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców klas I. W zawodach wzięły udział braniewskie podstawówki: SP 3 BRANIEWO, SP 5 BRANIEWO, SP 6 BRANIEWO. „Szóstka” wystawiła dwa zespoły dlatego w turnieju zagrały 4 drużyny. Nasi uczniowie po zwycięstwie z drugim zespołem „Szóstki” 3-2, remisie z „Piątką” 4-4 i porażce z pierwszym zespołem SP 6 8-3, zajęli 2 miejsce w turnieju. GRATULUJEMY CHŁOPCY!!!!!!! GRATULUJEMY TAKŻE PANU PAWŁOWI WASZKIEWICZOWI!!!!
Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Maciej Sładkiewicz zdobyły wysoki wyniki w wojewódzkim konkursie przedmiotowym organizowanym przez W-M Kuratora Oświaty, tym samym zdobywając tytuł finalisty konkursu z języka angielskiego 🇬🇧 Maciek był jedynym uczniem z Braniewa, który zakwalifikował się do etapu Wojewódzkiego!
Wielkie brawa!! 👏👏👏Serdecznie gratulujemy Maćkowi i jego Rodzicom!!🤝🤝
Podziękowania i gratulacje kierujemy do p. Eweliny Cetler - nauczyciela języka angielskiego 🌹

21 marca w czwartek odbył się w naszej szkole Dzień Nauki 🤓✍️🧩 Na początku 48 uczniów klas II – VII zmagało się z zadaniami matematycznym na konkursie Kangur.
Po nich dobył się już po raz kolejny Szkolny Turniej Rummikuba.
Gra Rummikub to doskonała nauka przez zabawę, która rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy rywalizacji, kreatywność i zasad fair play.

Uczniowie klas II i III odnieśli wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Leon 📐📊📒.
Kategoria klas II:
1. Natalia Pawlukowska klasa II a- XIII miejsce w Polsce, I miejsce w szkole.
2. Marcel Nagórko klasa II a- XV miejsce w Polsce , II miejsce w szkole.
3. Bartosz Kilijańczyk klasa II b- XVIII miejsce w Polsce, III miejsce w szkole.
Edukacja włączająca to aktualnie wiodący kierunek polityki edukacyjnej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Ważnym celem edukacji włączającej jest usuwanie wszelkich przeszkód utrudniających wspólne uczenie się wszystkich dzieci – zarówno zdrowych, jak i tych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Realizacji ww. celu w naszej szkole sprzyja wiele czynników, m.in.: podnosząca nieustannie swoje kompetencje kadra pedagogiczna, stosunkowo duża liczba godzin przeznaczonych na zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, innowacje pedagogiczne czy zajęcia dodatkowe, a także odpowiednie pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK.
Dzięki kolejnym wspólnym staraniom Szkoły i Organu Prowadzącego, zakupiony został zestaw umożliwiający prowadzenie zajęć metodą EEG Biofeedback. O korzyściach płynących z terapii metodą Biofeedback możecie Państwo przeczytać tutaj: https://poradniaterapia.pl/terapie/eeg-biofeedback-terapia/
Certyfikowane szkolenie przygotowujące do wykorzystania metody EEG Biofeedback w praktyce ukończyły p. Anna Fiedorowicz i p. Małgorzata Hołubowska, którym gratulujemy
🌹