BIBLIOTEKA SZKOLNA CZYNNA JEST:

Biblioteka Szkolna udostępnia książki i inne źródła informacji, a także świadczy usługi, które ułatwiają wszystkim członkom społeczności szkolnej rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji w różnych postaciach i za pośrednictwem różnych mediów.

Personel Biblioteki Szkolnej udostępnia książki i inne źródła informacji, różnorodne pod względem treści, w formie tradycyjnej i elektronicznej, na miejscu i na zewnątrz biblioteki. Biblioteka Szkolna gromadzi również bezpłatne podręczniki zapewnione przez MEN, pomoce naukowe i materiały metodyczne.

Oprócz tradycyjnej biblioteki, w szkole funkcjonuje „Klub Czytelnika z multimedialnym centrum informacyjnym”. Odnowiona czytelnia została wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny (projektor, czytniki do e-booków, e-booki, tablety, laptopy) oraz nowe książki. Projekt został opracowany i zrealizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne DRABINA funkcjonujące przy naszej szkole.

W Szkolnej Bibliotece pojawiły się w listopadzie 2015 roku nowości wydawnicze zakupione w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Otrzymane dofinansowanie umożliwiło zakup ponad 200 książek do Biblioteki Szkolnej. Wśród nich znalazły się między innymi następujące tytuły i serie: „Mikołajek”, „Dziennik Cwaniaczka”, „Mateuszek”, „Koszmarny Karolek”, „Zosia z ulicy Kociej”, „Martynka”, „Franklin”, „Nela - mała reporterka”, „Opowieści z Narnii”. Nie zabrakło również książek Agnieszki Chylińskiej, Marcina Prokopa, Andrzeja Grabowskiego, Grzegorza Kasdepke i Beara Gryllsa.

W listopadzie 2016 roku zostały zakupione nowości wydawnicze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymane dofinansowanie umożliwiło zakup prawie 1000 książek do Biblioteki Szkolnej. Wśród nich znalazły się między innymi następujące tytuły i serie: Nela – mała reporterka, Czytam sobie, Już czytam, Zapiski luzaka, Baśniobór, Hania Humorek, Kici Kocia, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy czy Basia. Szkolne regały przepełnione są teraz nowymi i atrakcyjnymi lekturami, książkami pisanymi w języku angielskim oraz pozycjami dostosowanymi do potrzeb uczniów niepełnosprawnych (większa czcionka, książki obrazkowe z mniejszą ilością tekstu).

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Wisława Szymborska