#LaboratoriaPrzyszłości – roboty Photon uczą dzieci programowania 🎮
Photon, to kolejna nowinka technologiczna, która dzięki środkom uzyskanym w ramach Rządowego Projektu #LaboratoriaPrzyszłości trafiła do naszej szkoły. To najbardziej zaawansowany technologicznie interaktywny robot edukacyjny, wyposażony w całą gamę interaktywnych sensorów, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko.
Można nim sterować przez mobilne aplikacje na tablecie lub smartfonie. Począwszy od rysowania trasy robota "palcem", poprzez składanie bloczków do pisania programów, po używanie języka programistycznego w formie graficzno-tekstowej. Język programowania, używany przez robota, zainspirowały Scratch oraz Google Blockly.
Photon, jak i wykorzystywane wcześniej maleńkie OzoBoty, wprowadzają uczniów w świat nowych technologii, rozwijają kreatywność, wyobraźnię, zdolności krytycznego i logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.
Dzięki takim nowoczesnym pomocom, w efektowny, atrakcyjny i łatwo przyswajalny sposób nasi uczniowie poznają tajniki kodowania i programowania.
Tekst: p. Bogusława Pachur