Modlitwa o jedność i pokój
W dniu 18 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w kampanii modlitewnej #MiliondziecimodlisięnaRóżańcu.
Celem tej inicjatywy modlitewnej jest przede wszystkim pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może lecieć jak strzała prosto do serca Boga i w ten sposób wywiera wielki wpływ. Jakże więc potężna jest modlitwa różańcowa, gdy dzieci modlą się o pokój na całym świecie!" - piszą organizatorzy inicjatywy „Milion dzieci modli się na różańcu”. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci.
KRÓLOWO POKOJU MÓDL SIĘ ZA NAMI
Akcję w naszej szkole zorganizowały panie katechetki.
Tekst i zdj.: p. Agata Iluk-Kasza i p. Elżbieta Jankowska-Szmalec