21 marca w czwartek odbył się w naszej szkole Dzień Nauki 🤓✍️🧩 Na początku 48 uczniów klas II – VII zmagało się z zadaniami matematycznym na konkursie Kangur.
Po nich dobył się już po raz kolejny Szkolny Turniej Rummikuba.
Gra Rummikub to doskonała nauka przez zabawę, która rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy rywalizacji, kreatywność i zasad fair play.

Do I rundy zgłosiło się 32 uczniów, którzy rozegrali 2 partie. Do następnej rundy zakwalifikowano 8 osób i po następnych dwóch grach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Julian Przybysz 8b
II miejsce - Nataniel Pękacz 6b
III miejsce - Tymon Spychała 4c
W tym samym czasie odbył się również turniej układania kostki Rubika na czas. Do turnieju zgłosiło się 6 uczniów i po zagorzałej walce wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Antoni Prymek kl. 7c ( 35,012s)
II miejsce - Nataniel Pękacz 6b
III miejsce - Zbyszek Prymek 5d
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z osiąganych wyników🤝💪
W trakcie Szkolnego Turnieju Rummikuba oraz układania kostki Rubika niektóre klasy miały okazję uczestniczyć w doświadczeniach fizycznych i chemicznych, które pod czujnym okiem nauczycieli wykonywali uczniowie klasy 7 A i 7B.
Organizatorzy: p. Agnieszka Rakocińska, p. Dorota Duda, p. Małgorzata Surowiec, p. Jadwiga Dąbrowska oraz p. Agnieszka Kalinowska ❤️❤️