Jak każdego roku w kwietniu upamiętniliśmy kolejną rocznicę zbrodni katyńskiej 🇵🇱15 kwietnia w naszej szkole odbył się mały spektakl poetycko- muzyczny, w którym staraliśmy się oddać hołd, a przede wszystkim przechować pamięć o ofiarach sowieckiego totalitaryzmu. Uczniowie z klas IV- VII pod kierunkiem Małgorzaty Paćko i Krystyny Adamskiej słowem i pieśnią przypomnieli o czasach, których nie można zapomnieć, o ludziach, których niegdyś wymazano z historii, a którzy zasługują na pamięć i szacunek. Z. Herbert napisał w jednym ze swoich wierszy:
,, Tylko guziki nieugięte
Przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
Z głębin wychodzą na powierzchnię
Jedyny pomnik na ich grobie"
Ta uroczystość pokazuje, że owe guziki z żołnierskich mundurów mają wielką moc- tak jak słowa poetów.
Wieczornica zyskała piękną oprawę graficzną dzięki współpracy p. L. Łacko i P. Gnatka. Nad dźwiękiem czuwał p. P. Pawłowski, a powagę zdarzenia podkreśliła obecność harcerzy z druhną K. Fiedorowicz. Spektakl na zdjęciach utrwaliła p. Ewelina Gierałtowska