Dzień Ziemi w świetlicy 🌎
Z okazji Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej przez cały tydzień przeprowadzono wiele zajęć dotyczących zagadnień ekologicznych, mających na celu wychowanie dzieci w duchu miłości i szacunku do przyrody. Uczniowie rozmawiali na temat, jak można szanować naszą planetę. Przypomnieli, co to jest recykling i dlaczego należy segregować odpady. Brali udział w wielu działaniach takich jak: sadzenie cebuli, fasoli, kwiatów ale również stworzyli swoje własne Eko-Ludki z różnorodnych odpadów.
Uczniowie przykładali się solidnie do pracy. Buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę. Praca była ciężka ale, przyniosła uczestnikom zajęć dużo radości.
Z okazji Dnia Ziemi wychowawcy wraz z panią z oddziału przedszkolnego zorganizowali konkurs ,,Moda Ekologiczna”, którego wyniki będą przekazane niebawem.
Tekst i zdjęcia: p. Monika Świąder, p. Monika Czabotar